Způsoby platby a výučtování

Způsoby platby a výučtování na portále GlobKuryr.cz
 
Nabízíme Vám několik možnosti úhrady a vyúčtování za naše služby. Náš objednávkový systém se skládá ze čtyř kroků kde posledním je úhrada částky za objednané služby. Zde je možno vybrat si z několika variant.

Máte na výběr z následujících možností:

 
a) Bankovní převod běžný
 
V menu klienta jsou zobrazeny údaje potřebné pro převod. Jako variabilní symbol uvádějte číslo objednávky, nebo číslo faktury, kterou chcete uhradit. Do popisu pak zadejte Vaše přihlašovací jméno tzn. Váš e-mail.
Doprava bude realizována až po připsání plné částky, za Vámi objednané služby, na naše konto. V případě bankovního převodu je částka převedená ve valné většině případů, v rámci vnitrostátních transakcí, již následucící pracovní den. 
 
Bankovní převod je výhodné používat pro dobíjení Vašeho pre-paid konta a mít tak možnost objednávat kurýra ihned. Třeba tentýž den!
 
b) Bankovní převod on-line
 
Částka tímto systémem je převedena v rozmězí několika málo minut. Tento servis pro nás zajišťuje společnost GOPAY s.r.o.. 
Po zvolení této formy úhrady je uživatel přesměrován na server GoPay, kde budete postupovat dle následujících instrukcí. 
Pokud jste obdrželi zprávu, že transakce proběhla v pořádku, znamená to, že Vaše objednávka bude realizována. Pokud se platba nezdařila, můžete pokus opakovat. Přejděte proto do záložky Platby a faktury, ve vodorovném menu, a vyberte objednávku, kterou chcete uhradit. Po jejim výběru budete znovu přesměrování na platební server. 
 
Poznámka: Prostředníkem v převodu prostředků je platební systém GoPay a proto zde platí jejich řád.
 
Seznam možných transakcí a služeb naleznete na stránkách GoPay.cz
 
c) Platba kartou on-line
 
Platba platební kartou, která umožňuje platbu na internetu. Tento servis pro nás zajišťuje společnost GOPAY s.r.o.. Průběh transakce je pobodný jako u on-line bankovního převodu, proto je po zvolení této formy úhrady uživatel přesměrován na platební server společnosti, kde budete postupovat dle dásledujících instrukcí.
 
Poznámka: Prostředníkem v převodu prostředků je platební systém GoPay a proto zde platí jejich řád.
 
d) Úhrada z pre-paid konta

Pokud si zákazník v minulosti nabíl svoje pre-paid (předplacené) konto, nyní může tyto prostředky použít na úhradu objednávky.
 
Platba se splatností

Zákazníci, kteří podepsali smlouvu o stále spolupráci s GlobKuryr.cz, mohou své závazky hradit na základě faktur vystavovaných za určité období. Faktury jsou vystavovány jednou týdně za všechny objednávky.
 
Pro více informací, nebo chcete-li podepsat s námi smlouvu, kontaktujte nás na emailové adrese info(zavinac)globkuryr.cz
 


Účetní doklady
 
a) Faktura s DPH
 
Faktury jsou vystavovány jak pro fyzické tak právnické osoby.
 
Harmonogram vystavování faktur v závislosti na službě a druhu úhrady:
  • Úhrada se splatností (podmínka podepsané smlouvy) - Hromadné faktury jsou vystavovany v noci z pondělí na úterý a zahrnují objednávky z minulého týdne.
  • Úhrada bankovním převodem, nebo online - Jsou vystavovány proforma faktury na základě, kterých je klient povinen úhradit službu. V noci z pondělí na úterý je pak vystavena faktura obsahující objednávky z minulého týdne. V případě objednávek, které nebyly uhrazeny, faktura bude vystavena v následujícím fakturačním období po jejich úhradě.
  • Dobití pre-paid konta - Faktura je vystavena vždy po dobití konta.
  • Dodatečné služby - Faktura je vystavena vždy po úhradě a připsání prostředků na náš účet.
 
b) Proforma faktura
 
Proforma faktura není daňovým dokladem. Týkají se jednotlivých operací jako bankovních převodů a online transakcí. Proforma faktury jsou základem pro vystavení (jednou týdně) hromadné faktury.
 
 
 
Výpočet ceny

Ceny kalkulátoru cen zde zahrnují palivový příplatek a mýto. Všechny ostatní ceny, pokud nejsou označeny jinak, jsou cenami netto tzn. bez příplatků a DPH. Ceny za služby je možno vypočítat podle následujícího vzorce:

Pro vnitrostátní přepravu:
cena netto                 palivový           dodatečné                         
za zásilku     +            příplatek     +       služby        +     DPH
 
Pro mezinárodní přepravu:
cena netto                 palivový           dodatečné                         
za zásilku     +            příplatek     +       služby        +     DPH*
 
Po přihlášení - automatické počítání ceny v kalkulátoru cen (v menu "SPOČÍTEJ CENU"):
  • Fyzickým osobám se zobrazují ceny za zásilku včetně DPH a palivového příplatku. 
  • Právnickým osobám se zobrazují ceny bez DPH a palivového poplatku.
Konečná cena bude spočítána v závislosti na výběru dodatečných služeb k zásilce.
 
* DPH je připočítáváno k mezinárodním zásilkám v rámci členských státu EU.